Táto stránka používa súbory cookies pre zaistenie funkčnosti webu a získavanie štatistík návštevnosti webu. Viac informácií.

Email: drevsting@gmail.com | Tel.: +421 905 489 069, +421 55 685 57 87

Späť na všetky články

Každý staviteľ rodinného domu sa pri jeho výstavbe potýka so závažným rozhodovaním o tom, aké okná má vybrať pre svoj budúci domov.  

Na našom trhu je veľmi veľké množstvo výrobcov a preto rozhodovanie v tomto smere nie je vôbec jednoduché. Rozhodovanie je náročné hlavne z dôvodu množstva informácií, ktoré do značnej miery ovplyvňujú rozhodovanie. Avšak akékoľvek rozhodnutie hoci aj podľa dĺžky poskytovanej záruky, nezabezpečuje oknu dlhoročnú životnosť bez dostatočnej údržby. 

 

Prípravky na údržbu. 
Napriek výbornej odolnosti povrchovej úpravy voči poveternostným vplyvom je potrebné okná a dvere pravidelne ošetrovať, čím sa predlžuje životnosť povrchovej úpravy a tým aj funkčnosť celého výrobku. Prípravky určené na údržbu drevených okien a dverí povrchovo upravených lazúrovacími a krycími lakmi sú vyrobené na báze aktívnej čistiacej substancie a vybraných živíc. Nanesením prípravku na výrobok dosiahnete uzatvorenie mikroskopických trhlín a pórov lakového filmu na exteriérovom a interiérovom povrchu, oživenie farieb a zvýšenie lesku. Ponúkame Vám kompletné udržiavacie sady od jednotlivý výrobcov a to podľa typu použitej povrchovej úpravy.

 

     

Ochrana dreva

ADLER, špecialista na ochranu dreva

Drevo je jedinečný prírodný produkt. Pracuje podľa klímy, vlhkosti a okolia a v priebehu času sa mení. 

Aj škodcovia ako plesne, huby, červotoče a iné môžu drevo dlhodobo zmeniť - poškodiť. Aby bola prirodzenosť všetkých surovín pekná tak ako v prvý deň, potrebuje zvláštnu úpravu a starostlivosť.Lazúry na drevo ADLER drevo spoľahlivo chránia a zušľachťujú. Sú dôkladne otestované, a tým bezchybné pre naše zdravie a prírodu. V širokej palete vodou riediteľných a rozpúšťadlových ochranných prostriedkov, lazúr a farieb na drevo ponúka ADLER už po desaťročia top-riešenia pre všetky oblasti použitia: či už lazúrovacie alebo krycie, nové alebo renovačné nátery, lazúry alebo olej - ADLER má vždy ten správny produkt. Dlhoročné skúsenosti a intenzívny vývoj je zárukou optimálnej kvality produktov.

Ošetrovacia sada ADLER Pflegeset Plus 

  ADLER Top – Cleaner 51696  Vysoká schopnosť rozpúšťať nečistoty, veľmi dobrá odmasťovacia schopnosť.

  ADLER Top – Finish Uzatvára mikroskopické trhliny a póry lakového filmu a tým predlžuje intervaly renovácie.

  Dáva povrchom hodvábny lesk. Možné bez problémov prelakovať.

  Systém starostlivosti o drevené okná  a záhradný nábytok upravený

  lazúrovacími a krycími lakmi, pozostáva z čistiacej handričky 96210,

  ADLER Top – Cleaner 51696, ADLER Top – Finish 51697 a ADLER Fenster-

  Tool Auftragkissen 95581 (vankúšik na nanášanie)

 

 

  Spoločnosť Renner Italia SpA sa okrem vývoja a výskumu náterových hmôt na drevené okná venuje aj vývoju materiálov na ich údržbu. V súčasnosti je takmer každé okno povrchovo    upravované vo výrobnom procese hrubo-vrstvovou lazúrou na vodnej báze. Tieto materiály sú dodávané viacerými výrobcami, ale správanie sa týchto materiálov pôsobením času a  poveternostných vplyvov je do istej miery veľmi podobné. Drevené okno je vyrobené z prírodného materiálu, ktorý citlivo reaguje na vzdušnú vlhkosť. Táto vlhkosť má výrazne inú hodnotu  v  interiérovej časti oproti časti exteriérovej. Vplyvom pôsobenia tejto vlhkosti, ako aj zmien teplôt a pôsobením slnečného UV žiarenia, dochádza na okenných rámoch a krídlach k malým rozmerovým zmenám, ktoré majú za následok čiastočné narušenie povrchovej úpravy – lakového filmu. 

 Pokiaľ je okno vystavené takýmto procesom dlhodobo bez akejkoľvek opatery, môže časom dôjsť k závažnému poškodeniu lakového filmu. Okno s okenicamiCez takto poškodené miesta potom dochádza k  výraznému pôsobeniu vzdušnej vlhkosti a vnikaniu vody pod lakový film. 

 Pôsobením týchto vonkajších vplyvov dochádza k závažným poškodeniam, ktorých oprava vyžaduje odborné skúsenosti a taktiež určitú toleranciu konečného vzhľadu, nakoľko lokálna hĺbková  oprava lakového filmu sa nezaobíde bez, hoci aj minimálnej, farebnej nezrovnalosti. Spoločnosť Renner Italia sa svojím výskumom a vývojom materiálov na údržbu drevených okien snaží  predchádzať takýmto závažným poškodeniam. Materiály na údržbu okien T.CLEAN a T.TOP+ sú určené na pravidelnú údržbu drevených okien a zabezpečujú výrazné predĺženie životnosti  povrchových úprav. 

 Udržiavacie systémy T.CLEAN a T.TOP je možné použiť na drevené okná povrchovo upravené akoukoľvek hrubo-vrstvovou lazúrou na vodou riediteľnej báze. Aplikácia týchto materiálov je veľmi jednoduchá a ich použitie je spojené vždy s procesom umývania okien, teda jeden až dva krát za rok. Na oživenie povrchovej úpravy ako aj na celkovú údržbu drevených okien slúži opravná sada RENNER KIT MAINTENANCE. Postup je veľmi jednoduchý. Povrch je potrebné najskôr očistiť od nežiaducich nánosov nečistôt, spôsobených pôsobením vonkajších vplyvov počasia. Na to je určený prípravok RR1050 T.CLEAN. Prípravok RR1050 T.CLEAN sa aplikuje pomocou rozprašovača na drevenú konštrukciu okenného rámu a okenného krídla a následne sa zotrie handričkou. 

 

 

Aplikácia Renner t.cleanPrípravok je možné použiť aj na čistenie skla. Prípravkom RR1050 T.CLEAN a jeho následným zotretím handričkou, sa dosiahne očistenie povrchu od prachu Zotretie prípravku Renner t.cleana iných nečistôt. V druhom kroku sa aplikuje prípravok RR1250 T.TOP+. Prípravok RR1250 T.TOP+ sa aplikuje taktiež pomocou rozprašovača a následne sa rozotiera pomocou čistej handričky. Po rozotrení RR1250 T.TOP+ dodá prípravok povrchu lesk a prenikne do mikroštruktúry náteru. Zacelí tým všetky povrchové mikropraskliny. Takto ošetrené okná dokážu opäť dôkladne odolávať vplyvom počasia a podstatne sa predlžuje životnosť ich povrchovej úpravy. Sklenené výplne okien, ktoré boli pri aplikácii znečistené s prípravkom RR1250 T.TOP+ je nutné vyleštiť čistou handričkou. Prípravok RR1250 T.TOP+ zvyšuje elasticitu povrchovej úpravy, vytvára vode odpudivý povrch a zásadne predlžuje životnosť povrchovej úpravy Vašich drevených eurookien. Na našich stránkach môžete nájsť podrobný video návod ako správne používať prípravky T.CLEAN a T.TOP+