Táto stránka používa súbory cookies pre zaistenie funkčnosti webu a získavanie štatistík návštevnosti webu. Viac informácií.

Email: drevsting@gmail.com | Tel.: +421 905 489 069, +421 55 685 57 87

Späť na všetky články

 

V Rumunsku doslova vyrástol zo zeme ZÁMOK,

ktorý vás svojou atmosférou prenesie do rozprávky. Postavil ho manželský pár Razvan a Gabriela Vasile, a celý je z hliny, slamy a kameňov. Do konca roka bude tento eko-zámok Castelul de lut Valea Zanelor, stopercentne vytvorený z prírodných materiálov, otvorený pre širokú verejnosť, keďže v ňom bude hotel. Ukrýva v sebe desať izieb a je obklopený nádhernou prírodou. Vasilovci ho plánujú doplniť o reštauráciu, v ktorej budú ponúkať typické rumunské jedlá. Ak chcete počas svojej dovolenky zažiť niečo výnimočné, tu to nájdete. Nachádza na úpätí pohoria Fagaraš, v meste Porumbacu de Sus,  40 km od Sibiu.

 

Zámok Clay 4

 

Hlinený Valley Fairies si už získal popularitu medzi turistami ešte pred jeho oficiálnym otvorením. Odhady manželov sú, že v zime sa otvorí časť reštaurácie a ubytovacieho priestoru. Hoci inšpiráciou pre manželov hradu bol príbeh "Snehulienka", sú tam aj rôzne publikácie z rozprávok:  v trilógia "Pán prsteňov", "The Hobbit" alebo Rozprávky bratov Grimmovcov.  Zámok má nielen jedinečnú architektúru, zaujímavý je fakt, že bol postavený zo 100% organickej hmoty - hliny, dreva, piesku, kameňa a sena na ploche 8000 m². Hrad môže hostiť turistov v 10 izbách, takže akonáhle sa otvorí, rezervujte si ubytovanie predčasné, pretože počet ľudí, ktorí chcú vstúpiť do ríše víl rastie.

 

Návšteva hradu Fairy Valley bude určite nezabudnuteľným zážitkom pri cestovaní v detstve.

Zámok Clay 5    Razvan a Gabriela Vasile Eco-friedly zamok zo slamy a hliny 2   Razvan a Gabriela Vasile Eco-friedly zamok zo slamy a hliny 5

 

VIDEO:  https://www.youtube.com/watch?v=JaVMtWmsK2U