Táto stránka používa súbory cookies pre zaistenie funkčnosti webu a získavanie štatistík návštevnosti webu. Viac informácií.

Email: drevsting@gmail.com | Tel.: +421 905 489 069, +421 55 685 57 87

Doplnky

Vnútorné parapety sú vyrobené z masívu v hrúbke 28mm a sú povrchovo upravené rovnakou technológiou ako okná.  Dobrý parapet je majstrom kamufláže. Na prvý pohľad nenápadný prvok nechá vyniknúť krásu izbových rastlín, dekorácií či rodinných fotografií, ktoré naň položíte. Vkusný a spoľahlivo slúžiaci parapet by nemal na seba pútať neželanú pozornosť v podobe náročnej údržby či opráv. Jeho výber preto musíme starostlivo zvážiť.

 

Drevené parapety z masívu – zvyšujú dojem solídnosti a dodávajú punc ručnej práce.

 

Výhody parapetných dosiek z masívu:

  • zvýrazňujú vzhľad a charakter okien
  • vďaka tomu, že sú vyrobené z vrstvovo lepeného dreva, vplyvom vlhkosti a teplého vzduchu sa nedeformujú
  • majú zaoblené hrany a oblé rohy
  • sú lakované takým lakom, ktorý ladí s farbou okna
  • dostupné rôzne šírky a farby, podľa očakávaní zákazníka
  • ekologický výrobok – drevo je prirodzený recyklovateľný materiál
  • po niekoľkých rokoch používania sa dajú rýchlo a lacno obnoviť


 

 

 

 Vonkajšie parapety sú vyrobené z hliníka vo farebnom prevedení – biela, hnedá, zlatý dub, elox. Povrch vonkajších parapetov je chránený priesvitnou fóliou. Súčasťou vonkajších parapetov sú plastové koncovky vo farbe parapetu.  

Technický popis:  Parapety HASTA sú vyrobené valcovaním zo zvitkov hliníkového plechu, obojstranne povrchovo upravené práškovou farbou. Hliník je s prímesou horčíka a mangánu pre väčšiu pevnosť. Parapety majú otvory pre upevňovacie skrutky každých 250 mm. 

Možnosti použitia: hliníkové parapety HASTA slúžia ako ochrana múru a fasády pod oknom. Tvarová stálosť, odolnosť voči poveternostným vplyvom a UV žiareniu predurčujú hliníkové parapety HASTA k širokému využitiu v bytovej a priemyselnej výstavbe.

                                                                                           

 

 

 

Naša ponuka vnútorných a vonkajších žalúzií   je zložená z niekoľkých produktových typov, z ktorých každý má svoje prednosti. Všetky žalúzie  vyrobené z kvalitých materiálov s maximálnou precíznosťou pri výrobe.  Naše produkty neustále inovujeme  a dopĺňame podľa potrieb zákazníkov.  

 

Vonkajšie žalúzie sú najpoužívanejším a najúčinnejším spôsobom vonkajšieho tienenia. Zachytávajú slnečné lúče, skôr ako preniknú do miestnosti. Umožňujú plynulú reguláciu svetla. Zabraňujú prehrievaniu miestností.

Interiérové celotieniace hliníkové žalúzie – tento typ je najpoužívanejším typom žalúzií na drevené okná. Slúži k optimálnemu zatieneniu interiéru , ako aj estetickému dotváraniu interiéru. Táto žalúzia je určená do prostredia s relatívnou vlhkosťou φ ≤ 70%.  Žaluzie sú ovládané retiazkou , ktorá slúži k nakláňaniu a vyťahovaniu lamiel. Nosník žalúzie je dodávaný v niekoľkých farebných vyhotoveniach . Lamely a ostatné doplnky sú tiež farebne voliteľné podľa aktuálneho vzorkovníka. Pre svoju jednoduchú inštaláciu, komfortné ovládanie a elegantný vzhľad ide o najpopulárnejší typ žalúzií vôbec. Hliníkové horizontálne žalúzie je možné inštalovať na drevené aj hliníkové  profily okien. Ponúkame niekoľko druhov žalúzií s rôznym typom ovládania, vďaka čomu si môžete vybrať to najvhodnejšie riešenie pre vás. Horizontálne hliníkové žalúzie sa montujú priamo na rám okna, pričom niektoré typy umožňujú inštaláciu aj v netradičných tvaroch, akými sú napríklad oblúky. V našej ponuke nájdete tiež špeciálne strešné žalúzie, ktorých dvojité pletenie zaručí ich zotrvanie v nastavenej polohe pri naklopení okna.

 

 

 

                    

 

Protihmyzové sitá sú vyrobené zo sklenného vlákna osadeného do hliníkového rámu. Okenné sitá sú k oknám prichytené pomocou hliníkový plieškov, sú demontovateľné a montáž si nevyžaduje mechanické poškodenie okna. Dverové sitá na balkónové dvere sú vyrobené zo širšieho hliníkového profilu, majú závesy so samozatváračom, magnetické prichytenie a madlo. Siete sú za prijateľné ceny a majú dlhú životnosť. 

Novinka v našej ponuke. Elegantná dverová sieť  PLISÉ vhodná pre terasové a balkónové dvere s minimálnymi nárokmi na priestor a bezbariérovým prístupom. Systém siete umožňuje výrobu jednokrídlovej aj dvojkrídlovej verzie pre dvere väčšej šírky.


                                                                                                                 

 


Prípravky na údržbu. 
Napriek výbornej odolnosti povrchovej úpravy voči poveternostným vplyvom je potrebné okná a dvere pravidelne ošetrovať, čím sa predlžuje životnosť povrchovej úpravy a tým aj funkčnosť celého výrobku. Prípravky určené na údržbu drevených okien a dverí povrchovo upravených lazúrovacími a krycími lakmi sú vyrobené na báze aktívnej čistiacej substancie a vybraných živíc. Nanesením prípravku na výrobok dosiahnete uzatvorenie mikroskopických trhlín a pórov lakového filmu na exteriérovom a interiérovom povrchu, oživenie farieb a zvýšenie lesku. Ponúkame Vám kompletné udržiavacie sady od jednotlivý výrobcov a to podľa typu použitej povrchovej úpravy.

 

      Ošetrovacia sada ADLER Pflegeset Plus 

  ADLER Top – Cleaner 51696  Vysoká schopnosť rozpúšťať nečistoty, veľmi dobrá odmasťovacia schopnosť.

  ADLER Top – Finish Uzatvára mikroskopické trhliny a póry lakového filmu a tým predlžuje intervaly renovácie.

  Dáva povrchom hodvábny lesk. Možné bez problémov prelakovať.

  Systém starostlivosti o drevené okná  a záhradný nábytok upravený

  lazúrovacími a krycími lakmi, pozostáva z čistiacej handričky 96210,

  ADLER Top – Cleaner 51696, ADLER Top – Finish 51697 a ADLER Fenster-

  Tool Auftragkissen 95581 (vankúšik na nanášanie)

 

 

 

  Sada na údržbu drevených okien RENNER KIT MAINTENANCE                                                                                                                            

 

  Profesionálna sada na údržbu drevených okien obsahuje čistiaci prípravok RR1050 t.clen a                                                                                  

  regeneračnú emulziu RR1250 t.top. t.clean slúži na dokonale očistenie povrchu                                                                                                        

  drevených okien, pričom je ho možné použiť aj na očistenie skla. Následne sa aplikuje

  prípravok t.top, ktorého úlohou je zaceliť vzniknuté praskliny laku a naniesť ochrannú mikrovrstvu.

  Takáto údržba sa odporúča minimálne 1x ročne a má zásadný vplyv na životnosť povrchovej úpravy.