Táto stránka používa súbory cookies pre zaistenie funkčnosti webu a získavanie štatistík návštevnosti webu. Viac informácií.

Email: drevsting@gmail.com | Tel.: +421 905 489 069, +421 55 685 57 87

Späť na všetky články

    Správne umiestnené vchodové dvere do domu sú podľa Feng Shui predzvesťou šťastia a dlhého zdravého života celej rodiny.    

 

Ak sa vchodové dvere nachádzajú na peknej terase alebo sa okolo nich vinie kvetinový záhon, dopĺňa ich naddverový prístrešok či vkusné svietidlo, umožňujú preniknutiu veľkého množstva dobrej energie do domu. Naopak, tmavá, úzka, možno až zatuchnutá predsieň alebo vstupné dvere, ktoré vŕzgajú alebo sú poškodené, sú väčšinou predzvesťou domu obývaného smutnými, uzavretými ľuďmi, ktorí trpia nedostatkom pozitívnej energie. Takýto nedostatok sa v neposlednej rade môže odraziť dokonca aj na zdravotnom či psychickom stave obyvateľov.

Priamo by pred vchodovými dverami do domu nemalo stáť nič, čo by blokovalo príliv energie. Prekážať by nemal žiaden strom či krík, žiaden stĺp pouličného osvetlenia, ale ani odpadkové koše alebo nebodaj popolnice. Ak sa na vchodové dvere pozrieme z vonku, mali by sme okolo nich vidieť príjemne, ba až lákavo upravený priestor, plný svetla.  

Vchodové dvere musia byť vyššie ako širšie a veľkosťou primerané domu. Malé dvere môžu rodine spôsobovať problémy vo vzťahoch. Opačne, príliš veľkými dverami môžu z rodinného rozpočtu unikať peniaze. Vchodové dvere by sa mali otvárať smerom do vonkajšej strany a nie dovnútra. Tak isto by sa nemali otvárať smerom na okno. Vstupujúca dobrá energia by sa od neho mohla odraziť a znovu uniknúť dverami, ktorými prišla.

Aby dverami do domu dokázalo vniknúť čím viac dobrej energie, mali by farbou, vzorom a materiálom zodpovedať svetovej strane, na ktorú sú orientované. Tak napr. orientácia na východ a juhovýchod si vyžaduje dvere z dreva, hladké alebo s obdĺžnikovým vzorom. Mohli by byť zelené, modré, čierne, lakované alebo morené. Najlepšie je v ich blízkosti vysadiť kvetiny.

Dvere smerované na južnú stranu môžu byť drevené alebo plastové, s vysokým obdĺžnikovým tvarom. Mali by byť zelené, červené, lakované alebo morené. Stáť pri nich môžu rastliny alebo lampy. Dvere otočené na juhozápad by mali byť plastové, hladké so štvorcovým vzorom. Vhodné pre ne sú farby zeme alebo biela. Najlepšie ich dopĺňa kameň aj vo forme kamenných kvetináčov. Na západ a severozápad orientované dvere môžu byť drevené alebo kovové v bielom alebo sivom, ako vzory sú pre ne vhodné štvorce, oblúky ale aj kruhy a ovály.

Orientácia hlavného vchodu smerom na sever si vyžaduje dvere kovové alebo plastové v bielej, sivej, čiernej alebo v červenej farbe. Vzory na dverách by mali byť oválne či okrúhle. Kombinovať ich môžeme doplnkami zo skla a kovu.

Pre severovýchodnú orientáciu sa doporučujú osadiť plastové hladké dvere so štvorcovým vzorom, vo farbách zeme, resp. biele či tyrkysové. Najvyhovujúcejším doplnkom je kameň alebo keramické sochy. Ak si pri vchodových dverách vysadíme okrasné rastliny, mali by sme sa o ne dobre starať. Zanedbané, suché kvety či kríky, ošarpané a zhrdzavené predmety, popraskaná farba, ostré hrany budovy alebo roh susedovej strechy, či dokonca vŕzganie dverí sú všetko faktory ovplyvňujúce kvalitu energie, ktorá s nami do domu vstupuje.

Ak chcete mať v dome harmóniu, ani cestička vedúca k dverám by nemala byť rovná, ale kľukatá. Rovná cestička totiž dobrú energiu do domu príliš rýchlo privádza, ale i odvádza. Od ulice by k domovým dverám mala viesť mierne kľukatá cestička alebo chodník, pretože takýto tvar prítok i odtok energie spomalí a človek sa môže príjemne uvoľniť. Ak sa chodník alebo cestička pred dverami zužuje, prietok energie je rýchlejší a to dovolí vytvoriť v dome aktívnu atmosféru.