Táto stránka používa súbory cookies pre zaistenie funkčnosti webu a získavanie štatistík návštevnosti webu. Viac informácií.

Email: drevsting@gmail.com | Tel.: +421 905 489 069, +421 55 685 57 87

Späť na všetky články

Mať ideálne vystavaný interiér je snom každého, kto sa chce doma cítiť dobre.

Prosto, ako doma.

Vďaka týmto trendom bude Váš domov nie len príjemný, ale aj IN.

 

Tento rok bude zase o čosi zaujímavejší i v oblasti farebných interiérových trendov. I keď krikľavé a výrazné farby sú na ústupe, neznamená to, že život musí byť fádny. A rozhodne fádny nemusí byť ani moderný byt.

 

 


Minimalizmus nemusí byť fádny

Mnohí z našich čitateľov tvrdia, že módne minimalistické trendy interiérov pôsobia fádne, jednotvárne, a najmä chladne. Nemusí byť však všetko sivo-biele, aj keď myslíte moderne a chcete, aby váš byt pôsobil uhladene a bol plný elegancie. Stále platí, že v jednoduchosti je krása, a keď si zvolíte niektorý z módnych odtieňov, nechajte ho vyniknúť naplno, nekombinujte ho v rámci jednej miestnosti zbytočne s inou farbou, ktorá nie je neutrálna. 

 

     

 

Farby

Variácie teplých a zemitých farieb, to je to, čo budúci rok „poletí“. Tmavožltá, svetlohnedé tóny, terakotová či tmavo-hrdzavá môžu byť k videniu na stenách rovnako ako na nábytku či dekoráciách a ani novézáclony sa im nemusia vyhýbať. Populárnymi, tzv. akcentovými farbami by mali byť smaragdovo-zelená či black forrest. Skvelou voľbou je namiešať interiér vo farbách broskyňovej, terakotovej, ružovej a zelenej.

Kuchyne

V kuchyniach je naďalej preferovaným materiálom mramor, ale všetko beží už v trochu diskrétnejšej rovine ako sme boli zvyknutí. Hitom by mohol byť mramor v zelenom a hnedom prevedení. Preč sú časy mramorových topov s hrúbkou 4 alebo 6cm. Mramorová pracovná doska by mala byť čo najtenšia, zakončená profilom tzv. žraločieho nosa. Medzi dizajnérmi je čoraz viac v obľube čierne prevedenie kuchyne (kov, maľované drevo, kameň), ponúkajúce sofistikovaný vzhľad najmä v spojení s rastlinnými dekoráciami.

      

 

Obývačky

Tapety v obývacích priestoroch sú späť a medzi kľúčové trendy možno zaradiť aj geometrické tvary (zrovna práve na tapetách). Nejde ale o nič výrazné, čo by vizuálne veľmi zaťažovalo priestor. Moderné tapety s geometrickými vzormi pomáhajú tvoriť mäkšie pozadie aj vďaka organickému štýlu, ktorý je absolútne in. K tomu jemne pôsobiace závesy a výsledok bude dokonalý.

Kúpeľne

Proces pohybu smerom k farebnosti v kúpeľni pokračuje nie len prostredníctvom dlaždíc, ale aj umývadiel a toaliet. K videniu môžu byť jemná slivková, prašná modrá, béžová, tmavozelená či hnedá. Práve to sú farby, ktoré umožnia namiešať náladový výraz bez klasickej bielej. V prípade, že veľmi neriešite rozpočet, môžete si nechať nainštalovať vaňu z hnedého alebo čierneho kameňa.