Táto stránka používa súbory cookies pre zaistenie funkčnosti webu a získavanie štatistík návštevnosti webu. Viac informácií.

Email: drevsting@gmail.com | Tel.: +421 905 489 069, +421 55 685 57 87

Laminátové podlahy

                                       AKCIOVÉ podlahy TU:

Akcia EGGER PRO DESIGN - Zľava 10 Eur na m2:  http://ponuka.solidneparkety.sk/e-shop/T0401-EGGER-Design-Flooring/?utm_source=SOLIDWAY+oznamy&utm_campaign=75358fe2db-EMAIL_CAMPAIGN_2020_01_20_10_32&utm_medium=email&utm_term=0_e201af5574-75358fe2db-406375061

http://ponuka.solidneparkety.sk/Akcie/?nparams=page;0;search;%20;ako;ALL;kde;ALL;rozsah;G;akcia;true;novinka;false;vypredaj;true


                      Pre zobrazenie katalógu kliknite TU: 

http://ponuka.solidneparkety.sk/e-shop/T00-Laminatove-podlahy/#I9_00 

 

Krono Original:

 

            Navrhnite si svoju podlahu:


Egger:

 

            Navrhnite si svoju podlahu:

 

Prečo je laminát obľúbený

Teší sa veľkej obľube vďaka relatívne nízkej cene, odolnosti proti poškodeniu, peknému vzhľadu. Súčasná ponuka laminátových podláh zahŕňa rôzne dizajny, vzory a prevedenia, povrchy a štruktúry. Najčastejšie imituje povrchy drevín - vrchná nášľapná vrstva z dekoratívnej fólie je vzhľadovo skoro rovnaká ako prírodná dyha. Rozmanité dekory imitujú aj iné materiály, napríklad prírodný kameň, keramiku a pod. Dekor zvýrazňuje veľké množstvo farebných odtieňov.

 

Podlaha do každého priestoru?

Jednotlivé typy laminátových podláh sú dimenzované na rôzne zaťaženia, podľa typu sú vhodné iba do niektorých priestorov. Ich vlastnosti sú dané technológiou výroby. Aby sa zákazníci v množstve typov ľahšie orientovali, na každom balení by si mali všimnúť označenie. Domček, postavy a dvojčíslo. Jedna postava znamená ľahké zaťaženie, dve označujú strednú a tri silnú záťaž. Záťažové triedy sú stanovené podľa európskej normy EN 13329 (záťažové triedy pre laminované podlahy). Trieda 23 označuje podlahy do privátnych a obytných priestorov, kde je požiadavka na malú až silnejšiu záťaž. Spĺňa požiadavky napríklad pre: spálne, chodby, kuchyne, predsiene, atď. Záťažová trieda 31 sú podlahy vhodné do silne zaťažovaných bytových a komerčných priestorov. Je vhodná napríklad pre detské izby, hotelové izby, konferenčné miestnosti,... 32 označuje podlahy, ktoré znesú intenzívne zaťaženie, namáhanie v komerčných priestoroch do bežne zaťažovaných priestorov, kde je požiadavka na normálnu, bežnú záťaž - kancelárie, čakárne, butiky, atď. Záťažová trieda 33 sú podlahy do maximálne zaťažovaných priestorov. Aj keď sú „lamináty“ trvanlivé a odolné, v niektorých miestnostiach sa bez špeciálnej úpravy nedajú použiť. Niektoré sú nevhodné sú do vlhkých priestorov – kúpeľne a WC, sauny. Do kuchyne tiež treba vybrať okrem triedy 23 podlahu so špeciálnou povrchovou úpravou proti vode.

 

Kvalitu a stabilitu určuje materiál nosnej vrstvy

Laik na prvý pohľad kvalitu novej podlahy nespozná. Tá sa prejaví až niekedy po roku. Skôr sa pozeráme na vzory, farbu, dezén. Mali by sme však vedieť niečo aj o technických parametroch. Určujúcou, pre kvalitu laminátovej plávajúcej podlahy nie je, ako sa môže zdať, povrchová úprava hornej vrstvy (aj keď práve úprava melamínom zaručuje odolnosť proti oderu). Najviac záleží na nosnej vrstve, lebo podlaha obvykle nestráca funkčnosť poškodením povrchu, ale práve nestabilitou nosnej dosky. Niektoré plávajúce podlahy majú nosnú vrstvu IMDF alebo DMF (stredne zahustené drevovláknité dosky zlisované pod vysokým tlakom). Kvalitné a odolné plávajúce podlahy majú nosnú vrstvu z veľmi tvrdej vysokozahustenej HDF dosky, hrubej aspoň 7 mm. Niektoré podlahy s HDF vrstvou sú upravené impregnáciou proti bobtnaniu na najnáchylnejších miestach - hranách, iné na celom povrchu dosky.

Videonávod ako sa pokladá Krono Xonic

https://www.youtube.com/watch?v=ZcHc9TAiRog

 

Leták na akciové podlahy na stiahnutie:

 

Na stiahnutie

(AKCIA Egger podlahy.pdf) (certifikat-egger.pdf) (vyhlasenie-zhody-egger_SK.pdf) (vyhlasenie1-zhody-kronospan-1.3.2007.pdf) (vyhlasenie2-zhody-kronospan.pdf)

 • fotka
 • fotka
 • fotka
 • fotka
 • fotka
 • fotka
 • fotka
 • fotka
 • fotka
 • fotka
 • fotka
 • fotka