Táto stránka používa súbory cookies pre zaistenie funkčnosti webu a získavanie štatistík návštevnosti webu. Viac informácií.

Email: drevsting@gmail.com | Tel.: +421 905 489 069, +421 55 685 57 87

VÝROBA - MONTÁŽ

Výroba okien a dverí sa nachádza v Košiciach na Južnej triede 78 v novovybudovaných priestoroch našej firmy. Všetky naše výrobky sú vyrábané na novom počítačom riadenom obrábacom centre SCM , ktoré svojou špičkovou technológiou zabezpečí vysokú presnosť, funkčnosť a tým aj dlhú životnosť výrobkov. Okná a dvere produkované týmto novým obrábacím centrom reprezentujú moderné, technicky a dizajnérsky vyvážené riešenie použitím nového profilu SPREE od firmy OMAS.


                   

 

Prečo mať produkty od našej spoločnosti:

 

 

Čo by malo spĺňať kvalitné okno
1. Musí zabezpečiť dobrý výhľad von a dostatočne a rovnomerne presvetliť interiér. To sa dá dosiahnuť dostatočnou plochou zasklenia, ktorá by mala byť minimálne 10 % z plochy miestnosti.
2. Malo by šetriť energiou, ktorá je potrebná na vykurovanie tým, že bude mať dostatočné tepelnotechnické vlastnosti zasklenia aj okenného rámu. Podmienku STN spĺňajú drevené okná hrubé 68 mm so zasklením s Ug = 1,1 W/(m2 . K). V súčasnosti je však lepšie investovať do hrubších drevených okien (aspoň s hrúbkou 78 mm) s izolačným trojsklom 
(Ug ≤ 0,8 W/(m2 . K)), a to pre narastajúce ceny energií. 
3. Malo by obmedzovať nadmerné tepelné zisky v letnom období. Na to slúžia doplnkové konštrukcie pre okná: rolety, žalúzie, okenice atď. 
4. Oknami sa musí dosiahnuť minimálna hygienická podmienka výmeny vzduchu v miestnosti, čo je polovica objemu miestnosti za hodinu. 
5. Okno musí zabrániť prieniku vody do miestnosti, a to viacerými tesneniami v konštrukcii okenného krídla a rámu a ich dostatočným dotlačením po celom obvode okna (pomocou celoobvodových kovaní). 
6. Manipulácia s okenným krídlom musí byť spoľahlivá a bezpečná. Túto požiadavku dnes už spĺňajú všetky dodávané kovania. 
7. Okno musí zabraňovať nadmernému hluku doliehajúcemu z exteriéru do vnútorných priestorov budovy. 
8. Musí zabrániť vlámaniu, napr. aj použitím bezpečnostných skiel. Na druhej strane však musí umožniť prípadný únik z budovy, napr. pred požiarom. 
9. Udržiavanie okna by malo byť bezproblémové – jednoduchý spôsob premazania závesov, údržby povrchovej úpravy a umývania skiel.
10. Podmienkou je dlhá životnosť (aspoň taká, ako je životnosť budovy – pri pravidelnom udržiavaní), neškodná a ekonomická recyklácia a likvidácia.

 

Montáž okien
Montáž určuje kvalitu používania a funkčnosti okna zabudovaného do stavby. Ide o postupy a materiály používané pri spájaní okna so stavbou a pri jeho následnom dokončení. Podmienky ovplyvňujúce kvalitné osadenie okna sú:

 

 - umiestnenie okna v správnej polohe v stene                                                   

 - ukotvenie okna vo zvislej polohe                                   

 - dostatočný počet uchytávacích prvkov

 - dostatočné vyplnenie škáry 

 - správne osadenie a ukončenie parapetných dosiek

 - kvalitné ukončenie ostenia

 

 

 Kľúčová vlastnosť dnešných okien, pre ktorú si ich pravdepodobne obstarávate, je ich dokonalá tesnosť. V ponuke máme  inštaláciu okien polyuretánovou montážnou penou alebo sofistikovanejším riešením v podobe impregnovaných  komprimačných pások. Použitie konkrétneho tesniaceho systému závisí od viacerých faktorov, a to od pretvorenia  a pohybov samotnej pripojovacej škáry, zmeny dĺžky (rozmerov rámových profilov), vnútornej teploty a vlhkosti  v miestnosti a pod.